Türksat Bilişim

Kamunun Bilişim Çözüm Merkezi

Türksat Bilişim; alanında 300’ü aşkın uzman çalışanı, 100’ün üzerinde yurt içi ve dışı aktif projesi, kamu ve özel sektör tecrübesi ile bilgi teknolojileri sektörünün önemli aktörlerinden biridir. Sahip olduğu tecrübe ve insan kaynağı ile Türksat Bilişim, uluslararası standartlara uygun profesyonel proje yönetimi anlayışını benimsemektedir.

Bir Türksat A.Ş. markası olan Türksat Bilişim, çözüm ortaklığıyaklaşımıyla kamu yararını gözetmekte, portföyünde bulundurduğu hizmetler ile kamunun bilişim alanındaki farklı ihtiyaçlarına cevap vermekte ve kurumların e-Dönüşüm süreçlerini başarı ile tamamlayabilmeleri için gerekli tüm bilişim ihtiyaçlarına anahtar teslim çözümler üretmektedir.

Türksat Bilişim, başta kamu kurumlarının ortak elektronik belge yönetim sistemi çözümü (EBYS) Belgenet™ olmak üzere, Anahtar Teslim Proje, BT Teknik Danışmanlık, Teknik Şartname Danışmanlıkhizmetleri, Arşivnet ve Dijital Arşiv Sistemigibi birçok bilişim ürün ve hizmeti sağlamaktadır. Kamunun ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan Türksat Bilişim markasının verdiği çeşitli hizmetler arasında, kamu kurumlarına veri yedekleme ve sunucu barındırma hizmeti veren FKM, iletişim kanallarıyla ilgili projeler gerçekleştiren Kamu İletişim Merkezi, kurumların merkez ve uç noktalarıarasında iletişim altyapısıkuran MPLS ve bilgi güvenliği hizmeti veren Siber Güvenlik yer alır. Uzak mesafeden gemilerin izlenmesine imkân sağlayan Türksat LRIT ve gözlem uyduları üzerinden coğrafi bilgi teknoloji hizmeti sunan Türksat Globe’u işleten Türksat Bilişim, sektöre yönelik farklı ürün ve hizmetleri ile kamu kurumlarının en önemli çözüm ortaklarından biridir.

AkıllıŞehir projeleri ile her alanda etkileşimli ve yaşayan sistemlerle destekli belediyecilik hizmetlerinin verilebilmesi, hizmetlerin entegre ve katma değerli hale getirilmesini kendisine vizyon edinen Türksat Bilişim, Türkiye’nin en kapsamlıakıllışehir projelerini gerçekleştirmektedir.