Skysens

Skysens, 2015 yılında kurulan ve ana odağı endüstriyel kablosuz IoT çözümleri olan bir teknoloji şirketidir.

Her tür endüstriyel alanlar ve binalar, şehirler, havaalanları, stadyumlar, hastaneler gibi diğer dikey sektörler için kolay uygulanabilir, basitleştirilmiş ve yüksek performanslı IoT çözümü sunmayı amaçlamaktadır.

Kendi benzersiz yazılımı, donanımı ve tasarımıyla kapsamlı ve ölçeklenebilir IoT çözümünü uçtan uca sunan Skysens, dünyanın en çok büyüme kaydeden kablosuz IoT şirketlerinden biridir.

Makinelerin çalışma durumu, makine hataları, üretilen malların sayısı ve ilgili tüm bildirimler gibi kritik veriler derhal mobil bir uygulama üzerinden izlenir ve iletilir.

Skysens teknolojisi, sahada kullanılan makinalardan ve üretim hatlarını anlık olarak izleyerek, topladığı verilerle iş ve üretim verimliliğini artırmayı hedefler. Makinelerin çalışma durumu, makine arızaları, üretim sayısı gibi ilgili tüm bildirimler anlık olarak mobil bir uygulama üzerinden izlenir ve iletilir.

Skysens’in güçlü ve kolay uygulanabilir teknolojisi, farklı alanlara da uygulanabilir. Skysens’in tak ve çalıştır modülleriyle birkaç dakika içinde bir binada enerji ölçümü yapılabilir, bir havaalanındaki araçlar takip edilebilir, bir hastanedeki hava kalitesi izlenebili ya da büyük bir şehirdeki park yerlerinin yönetimi akıllı bir şekilde yapılabilir.

Skysens 2017 yılında, dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havaalanında resmi kablosuz IoT ağ altyapısı kurarak, bu havaalanını “dünyanın IoT altyapısı ile inşa edilen ilk ve tek havaalanı” haline getirmiştir. Uluslararası birçok projede yer almasının yanı sıra Skysens teknolojileri, dünya genelinde 15’ten fazla ülkede çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

Skysens, Kasım 2017’de ACT Venture Capital (www.act-vc.com) tarafından yatırım almıştır ve İstanbul ve İzmir’deki ofisleri ve tecrübeli mühendis kadrosu ile, daha “akıllı” bir dünya yaratmayı hedefleyen faaliyetlerine tüm dünyada tüm hızıyla devam etmektedir.