Sinan Ercan

Sinan Ercan, Avustralya RMIT Üniversitesi / Bilgi Teknolojileri, İngiltere Greenwich Üniversitesi / Bilgisayar Bilimleri bölümlerinde okudu. Avustralya, İngiltere, İsviçre, Almanya gibi ülkelerde farklı disiplinlerde deneyimler kazandı.

Alanında Türkiye’nin lider ve yeni geliştirdiği batarya kimyasalları ürünleri ile Türkiye’de tek- dünyanın ise sayılı kimya üretici gruplarından biri olan Ege Kimya Grubu, İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Dönüşüm Liderliği sorumluluklarını yürütmektedir.

Leadership and Management for PM Practitioners in IT, Cybersecurity: The CISO’s View – University of Washington, Enabling Technologies for Data Science and Analytics: IOT – Columbia University gibi alanında önemli üniversitelerin programlarına katıldı. Bilgi Teknolojileri alt yapı çalışmalarının yanında Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 dönüşüm projeleri üzerine farklı sektör ve süreçlerde projeler yürüttü.

Çeşitli teknoloji şirketleri ile yaptığı çalışmalar, dernek ve organizasyon çalışmaları dışında start-up ekosisteminde bulunan şirketlere farklı alanlarda danışmanlıklar vermektedir.

Linkedin profili

https://www.linkedin.com/in/birikinti/