Siz istediniz biz uzattık! İndirimli bilet fiyatları için son tarih: 29 Mart!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Türker Özturk

Türker Öztürk, 1981 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Süleyman Demirel Anadolu Lisesini bitirdi. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği bölümden, 2006 yılında ise aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Mühendisliği ABD’dan fizik yüksek mühendisi ünvanı ile mezun oldu. FMO 1796 sicil numaralı üyesidir.

Haziran 2004 tarihinde Emes Elektromekanik Sis. San. Ve Tic. Ltd. Şti’nde saha mühendisi olarak çalışmaya başladı. Ordu donatım asteğmen olarak tamamladığı askerlik hizmeti sonrası, aynı firmada 7 yıl boyunca 2014 yılı sonuna kadar Teknik Müdürlük görevi yaptı. Bu süreç zarfında; yangın algılama, söndürme, aydınlatma otomasyonu, kartlı-geçiş, güvenlik, bina otomasyonu, CCTV sistemleri v.b. birçok çözümün entegre uygulamaları ile akıllı bina çözümlerinin tüm aşamalarında görev alarak; Türkiye, Kazakistan, Azerbaycan, Afganistan, Çeçenistan, Rusya, Libya ve Romanya’da ki üst düzey projelerin ekip ve proje yönetim süreçlerinde yer buldu.

Kasım 2014 tarihinde Schneider Elektrik San ve Tic. A.Ş. ‘de Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Özellikle şehir hastaneleri projelerinde; orta gerilim, güç transformatörleri, enerji yönetim sistemleri ile bina yönetim sistemi entegrasyon ve iş geliştirme süreçlerini yönetti. Mayıs 2018’den beri Schneider Elektrik’te EcoStruxure Çözüm Müdürü olarak; dijital dönüşüm ve entegrasyon mimarileri üzerine proje geliştirmektedir.

Türker Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır.