Siz istediniz biz uzattık! İndirimli bilet fiyatları için son tarih: 29 Mart!

Gün
Saat
Dakika
Saniye

Tunc Berkman

Kadıköy Anadolu sonrası lisans eğitimini Syracuse University’de, MBA’yi ise Babson College’de tamamladı. Çalışma hayatına Amerika’da başladı. Monitor Company/New York’da danışman olarak perakendecilik ve telekom sektörlerine ilişkin projelerde yer aldı ve 2000 yılında Türkiye’ye döndü.

Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak Türkiye macerasına başladı. Bu süreç içinde çeşitli satın almalar, şirket kurmaların yanı sıra Türkiye’nin en kapsamlı E-dönüşüm projesini Koç Topluluğu adına yönetti. Bu görevi sırasında Türkiye’nin ilk online seyahat şirketi BookinTurkey ile ilk veri tabanlı Pazarlama şirketi Tanı/Paro’nun kuruluşunu gerçekleştirdi. Sonra sırası ile Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi ,Tanı Pazarlama’da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticisi, Stratejik Planlama Yöneticisi ve Arçelik’te İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yaptı. 2005 – 2007 yılları arasında Arçelik Pazarlama Grubu Yönetisi oldu. Arçelik’te pazarlama sorumluluklarına ilaveten CRM yapılandırmaları ile iş geliştirme projelerini yönetti.

2007’de Avea’da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı, 2009 yılında ise aynı kurumda Kurumsal Pazarlama ve Sanal Operatörlerden Sorumlu Direktör pozisyonuna geldi.  Bir süre sonra masanın diğer tarafına geçme kararı aldı ve People Communications İletişim Ajansında Genel Müdür olarak çalışmaya başladı. Bu dönem girişimcilik ile ilgili ilk adımlarını attığı dönem oldu ve Türkiye’nin ilk lisanlı melek yatırımcılarından biri olarak farklı konularda yatırım yaptı. 2012 yılında Veritas Media’ya Genel Müdür olarak transfer oldu.

2013 Aralık ayında Vestel’e pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak transfer oldu.

2018 Eylül’den itibaren mevcut Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ile ilgili sorumluluklarına ek olarak dış tedarik ürün yönetimi, perakende pazarlama ve Mobil ürünlerin Satışından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı sorumlulukları eklendi.